OUR BLOG

08 Eyl 2015

Gücünüze Güç Katacak 5 Farklı Stok Fotoğraf Sitesi

Görsel ya da görsel ağırlıklı içerikler önemini ve ağırlığını her zaman koruyor. Her yıl yapılan araştırmalar da bu gerçeği desteklemeye devam ediyor. Görsel içerikler sadece hafızada daha hızlı ve uzun süre yer etmiyor; insan davranışlarını da yönlendirebiliyor. Facebook’ta  30.000 marka sayfasının analizinden çıkan sonuçlara göre, toplam etkileşimin %87’si görselli paylaşımlardan geliyor. Görsele bu kadar çok ihtiyacın olduğu bir senaryoda, sosyal medya paylaşımları, blog içerikleri, sunumlar ve e-kitaplar gibi birçok içerik türü için yeterli görseli bulmak da bir hayli zor oluyor.

1- Unsplash

Arayüz açısından vasat ancak kaynak açısından yeterli bir site olan Unsplash’e her 10 günde bir 10 yeni fotoğraf ekleniyor. Burada da yine fotoğrafları indirmek için üye olmanıza gerek yok ve fotoğrafların lisans problemi de yok.

2- Picjumbo

Birçok stok fotoğraf sitesinden farklı olarak güzel bir kategorizasyon yapmış olan Picjumbo’nun veri tabanı da oldukça geniş. Sağ üst köşedeki arama barından anahtar kelimeleri girip farklı seçenekler arasından istediğinizi seçebilir ve kolaylıkla indirebilirsiniz.

3- Splitshire

Gezerken çok keyif alacağınız sitelerden bir tanesi olan SplitShire çeşitlilik açısından da oldukça yeterli. Fotoğrafları kolaylıkla indirip gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Arama yapabildiğiniz için de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

4- Pixabay

Çok spesifik aramaları saymazsak genel olarak çok fazla seçenek sunan güzel bir site Pixabay. En önemli avantajlardan bir tanesi de istediğiniz anahtar kelimelerde arama yapabiliyor olmanız. Medium ebattaki görselleri üye olmadan indirebilirsiniz, ancak XL görseller için üye olmanız gerekiyor.

5- Pexels

Pexels de yine arama barı bulunan ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden. Geniş bir fotoğraf veri tabanına sahip olan Pexels’te üyelik şartı olmadan fotoğrafları indirip kullanabiliyorsunuz.

adwise