OUR BLOG

08 Şub 2017

10 Başarılı ve Ücretsiz Stok Fotoğraf ve Görsel Sitesi

Yazının kapak fotoğrafındaki görsele inat yaşasın bol görselli stok fotoğraf ve görsel siteleri!

Her içerik yöneticisinin gün içinde birçok kez elinin gittiği ve kelime arattığı o güzel web siteleri, içerik yöneticilerini nasıl büyük bir yükten kurtarıyor bilemezsiniz. Kaliteli görsellerin ve paylaşımlarınızın derdini en güzel şekilde özetleyen fotoğrafların kullanılması elzem bir durum sosyal medya için. Sağlam bir görselle ve iyi bir metinle bir araya gelen paylaşımların etkileşim almaması imkansız. Bunun ne demek olduğunu çok iyi bilen ”içerikçi” insan da her gün mutlaka bu dünyayı ziyaret ediyor. Biz de bu yazımızda sıklıkla kullandığımız ve ”İyi ki var!” dediğimiz, bize bu sağlam görselleri sağlayan stock görsel sitelerini sıralamak istedik.  Dijital ajansların kurtarıcısı olan pratik bu dünyaya hoş geldiniz!

1 Gratisography

gratisography-adwise

Görselim derdimi anlatsın ama biraz farklı dokunuşlar katayım, biraz eğlenceli içerikler çıkarayım diyen sosyal medya insanının seveceği bir web sitesi. Kelime aratamıyor olmanıza rağmen çok işinize yarıyor…

2 Superfamous

superfamous-adwise
Kendine has bir tarzı olan bu stok fotoğraf sitesi daha çok manzara, doğa fotoğrafları tadındaki ihtiyaçlarınızı karşılamakta.

3 Little Visuals
littlevisuals-adwise
Web sitesine mail adresinizi bırakırsanız, her hafta eklenen yeni görselleri bildiriyorlar. Ama buna gerek yok diyorsanız kendi görselinizi kendiniz de rahatlıkla indirebilirsiniz pek tabii.

4 Pexels

pexels adwise
Kullanımı oldukça kolay, üyelik zorunluluğu yok. Stok görsel sitelerinin en pratiklerinden biri diyebiliriz yani.

5 The Stocks

the stocks adwise
Aslında biraz adı üzerinde bir web sitesi. Bütün stok’lar burada gel kardeşim diyor. Tek bir panelden bir sürü stok fotoğraf web sitesini size sunuyor, istediğiniz yerden arama yapıp lazım olanı indirip çıkıyorsunuz.

6 Free Images

freeimages adwise
www.freeimages.com adresiyle ulaşabileceğiniz bu geniş web sitesiyle istediğiniz kategoriye ulaşabiliyorsunuz. Kullanımı oldukça kolay. Görsellere ulaşmanız için üye olmanız gerekiyor. Bir de bazen bazı arama sonuçlarına ücretli görseller de düşebiliyor.

7 SplitShire

splitshire adwise
Çeşitliliği bol ve oldukça eğlenceli, girdiğinizde mağaza gezer gibi oluyorsunuz. Bir görselden öbür görsele geçip fotoğraf izlemekten vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız!

8 IM Free

imfree-adwise
Ücretsiz oluşunun yanı sıra bir de kullanabileceğiniz hazır şablonlar vererek işinizi ultra kolaylaştıran genç bir stok fotoğraf sitesi. imcreator.com/free adresiyle ulaşıyorsunuz. Dilediğiniz anahtar kelimesiyle arama yapabildiğiniz gibi yüksek çözünürlüklü ve kaliteli görsellere de ulaşmış oluyorsunuz.

Flickr

flickr adwise
Üyelik isteyen stok görsel depo alanlarından biri olanFlickr, aradığınız şeyleri rahatlıkla bulmanızı sağlayan bir alan. Üye oluyorsunuz, indirdiğiniz görselleri istediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz. Tek konu; her görselin indirme izni olmadığı. Creative Common kısmındaki görselleri indirebiliyorsunuz sadece.

10 Pixabay

pixabay adwise
Büyük boyuttaki görsellere ulaşmak için üye olmanız gereken ama bunun dışında herhangi bir zorluğu olmayan, güzel stok görsel sitelerinden biri de Pixabay!

atilla-muslu

BİR YORUM BIRAK