OUR BLOG

22 Şub 2017

Beklenen Özellik Bugün WhatsApp’a Geliyor!

Hangi özellik bekleniyor ve neden? diyorsunuz, şimdi tek tek açıklayacağız. 

Snapchat bildiğiniz gibi anlık fotoğraf paylaşımı üzerine kurulu bir mobil uygulama. Fotoğraf çekiyorsunuz, dilerseniz kişiye özel, dilerseniz de sizi ekleyen herkesin görebileceği kısım olan ”story” kısmına atıyorsunuz. Pratikliği, tamamen eğlence odaklı olması ve mantık olarak bir muadilinin olmaması, Snapchat’i o kadar popüler bir hale getirmişti ki, bir süre sonra markalar kendi Snapchat hesaplarını oluşturmaya başladı hatta önemli defilelerin, galaların, büyük organizasyonların canlı yayınları bile Snapchat üzerinden yapılmaya başlandı.

Sonra ne mi oldu? Diğer mobil uygulamalar da mevzuya uyandı tabi.

Facebook ve Instagram’dan sonra son olarak WhatsApp, yapacağı bir güncellemeyle anlık fotoğraf paylaşım özelliğini bünyesine katacağını açıkladı. WhatsApp’in durum kısmına bu özelliğin ekleneceği konuşuluyor. Uçtan uca şifreleme yöntemiyle bu yeni özelliği kullanacağız. Aynı Snapchat gibi fotoğraf ekleyebileceğiz, bu fotoğraflar 24 saat boyunca durum kısmında kalacak ve otomatik olarak silinecek.

Biz bu tip güncellemeler olduğunda ilk olarak ”Lüzumu var mı?” diye düşünüyoruz. İlk etapta yok gibi gelse de aslında bunun bir savaş olduğunu, pazarlama stratejilerinin de çoğunlukla mobil üzerine yoğunlaştırıldığını bir şekilde düşünmemiz gerekiyor.

Bir müddet sonra WhatsApp da diğer uygulamalar gibi reklam almaya başlarsa hiç şaşırmayın diyoruz. Bakalım neler olacak…

aliconame

BİR YORUM BIRAK