OUR BLOG

23 Ağu 2016

Google Mobil Cihazlar için Reklamlarında Büyük Yenilikler Yapıyor.

“Artık mobil dünyaya geçiş söz konusu değil ve olmayacak da…”  Bu sözler Google adwords başkan yardımcısı Sridhar Ramaswamy’a ait.

Genişletilmiş metin reklamlar ve duyarlı reklamlar, tüketicilerle bağlantı kurmak için kullandığınız ortamı canlı bir hale getirirken, cihaz teklif ayarlamaları daha yüksek hassasiyetle optimizasyon yapabilmeniz için daha fazla kontrol ve esneklik sağlıyor. Bu özellikler şimdiden kullanılmaya başlandı bile.

 

Genişletilmiş Mobil Reklamlar.

Google 2016 Yılının başlarında Masaüstü cihazlar ve Tabletler için sağ tarafta bulunan reklamları kaldırmıştı. Bu uygulama Google Adwords’ün uzun yıllardır verdiği hizmetin aslında bir devrimi idi. Artık daha uzun karakterler içeren reklamlar yapılabilecek, reklam verenler sattıkları ürün yada hizmeti daha detaylı anlatabilecek. En popüler akıllı telefonlar için optimize edilen genişletilmiş metin reklamlar, her biri 30 karakterden oluşan iki başlık ve 80 karakterlik uzun bir açıklama satırı içerir. Bu, ürün ve hizmetlerinizi vurgulamak için yaklaşık %50 daha fazla reklam metnine sahip olduğunuz anlamına gelir.

 

Peki bu Yenilenen Arama ağı reklamlarını daha efektif nasıl kullanabilirsiniz? 

 

Sorunun cevabını Sridhar Ramaswamy aşağıdaki gibi üç başlıkta toplamış;

Performansı maksimuma çıkarmak için başlıklarınıza odaklanarak tüm reklam öğenizi yeniden gözden geçirin

Her reklam grubu için birden fazla genişletilmiş metin reklam oluşturun ve bunları test edin, böylece işletmeniz için hangi reklam öğesinin en yüksek performansı gösterdiğini belirleyebilirsiniz

Reklam başlığı reklamlarınızın en önemli bölümüdür, bu sebeple reklam başlıklarınıza odaklanın.

 

aliconame

BİR YORUM BIRAK