OUR BLOG

20 Şub 2017

Nokia 3310 Geri Dönüyor!

Takır tukur telefon tuşlarıyla, yeşil ekranıyla, içine attığımız Yılan Hikayesi melodisiyle bir dönemin en havalı telefonlarından biri olan 3310, piyasalara tekrar dönmek üzere kolları sıvadı. Nostaljik duyguları harekete geçirme güdüsüyle başarılı bir atılım olarak değerlendirebileceğimiz bu yenilik şimdiden fazlasıyla ses getirdi diyebiliriz.

Henüz resmi bir doğrulama yok fakat aşağıdaki görsel internete sızdırıldı ve birçok uluslararası haber şirketinde paylaşıldı bile!

 

Nokia 3310’un günümüz akıllı telefonlarının özellikleriyle güncelleneceği söylendi. Sızdırılan tasarımı bu şekilde. Henüz Finlandiyalı marka Nokia tarafından doğrulanmamış olması, haberin dalga dalga yayılmasının önüne geçemedi tabi ki.

90’ların sonu 2000’lerin başına denk gelen yıllarda, sahip olmanın bir statü sayıldığı bu telefonun kabını değiştirmek, renkli tuş takımı almak ya da farklı melodiler yükleyebilmek resmen olay olurdu. Şarj problemi gibi bir tamlama yoktu sözcük dağarcığımızda. Telefonu şarja takıp uyumak  bir zorunluluk değildi. Çünkü şarja takılı olmayan bir Nokia 3310 sabaha kadar kendi kendine şarjını tüketmiyordu…

Tüm bu çerçeve içerisinde düşününce eğer bu atılım gerçekten gerçekleşecekse, var olan telefon modellerinin yanında daha güvenilir bir alternatif olma imajıyla piyasaya gireceği de aşikar. Şirkete yakın kaynakların belirttiği üzere telefonun piyasa fiyatı 75 ila 150 dolar arasında olacak.

atilla-muslu

BİR YORUM BIRAK