OUR BLOG

05 Oca 2017

’Pardon başkasına yazacaktım.’’ Bahanesi Tarih Olacak


Gün geçmiyor ki hayatımızın bir parçası olan uygulamalar yeni bir özellikle karşımıza çıkmasın… Yeni özelliklerle gücüne güç katan WhatsApp, yapacağı bir yenilikle bir dönemin tarih olacağını duyurdu adeta. Yanlışlıkla göndermiş olduğunuz mesaj, fotoğraf vb. gönderileri bundan sonra geri alabileceksiniz.

Tam gönder butonuna basmışken havada kapıp durdurmak istediğimiz mesajlar oluyor, hangimizin olmadı ki? WhatsApp, yapacağı bir güncellemeyle bunun artık olanaklı olacağını söylüyor. İş ve sosyal çevresi geniş kullanıcıların birden fazla gruba dahil olması, gruplarda sürekli olarak bir konuşma akışının dönmesi de bazen kontrolü kaybetmelerine neden olabiliyor. En yakın arkadaşlarınızın olduğu bir gruba komik bir ‘’caps’’ yollamak isterken iş arkadaşlarınızın ve patronlarınızın olduğu gruba atabiliyorsunuz. Ya da bilinçli bir şekilde yazmış olduğunuz mesajı tam gönder butonuna basmışken durdurmak istiyor olabiliyorsunuz. İşte gelecek olan güncellemeyle bu durumlar kabus olmaktan çıkıyor.

text-message-adwiseTechdroider’da yer alan habere göre, hatalı gönderileri geri alma imkanına sahip olacaksınız. Eklenecek olan bir butonla, göndermiş olduğunuz herhangi bir gönderiyi konuşma akışından kaldırabileceksiniz. Fakat yaptığınız hatalı paylaşımı göndermiş olduğunuz kişi görürse, o mavi çift tik’i gönderinizin altında görürseniz iş işten geçmiş oluyor. Yani yollamış olduğunuz hatalı gönderiyi karşı taraf görmeden silmeniz gerekmekte.

Güncelleme, beta sürümlerde test halinde ve ne zaman geleceği konusunda tam olarak bir zaman aralığı verilmemiş. Takipte kalmaya devam edeceğiz.

atilla-muslu

BİR YORUM BIRAK