Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Son yıllarda akıllı telefonların yaygınlaşması ve kolay elde edilebilir olması ile beraber İnternet kullanıcılarının sayısı gün geçtikçe artmakta. Hem masaüstü olsun hem de mobilde İnternet kullanıcılarının en fazla vakit geçirdiği platform sosyal medya kanalları. Kendimizden pay biçecek olursak mutluluğumuzu, üzüntümüzü yada kızgınlığımızı ya kelimeler ile yada görseller ile paylaştığımız bir platform halini aldı sosyal medya.  Aile, sosyal ve iş hayatımızda ki tüm tanıdıklarımızın sosyal medya kanallarında olması hepimizin bu kanallarda yer almasını sağladı.

Sosyal medya markaların müşterileri ile birebir iletişim kurmalarını sağlayan ve marka tanıtımı, satış-pazarlaması için çok önemli bir araç. Facebook , Instagram, Twitter  ve Youtube gibi popüler sosyal medya araçlarında reklamları doğru kullandığınız takdirde e-ticaret siteniz var ise ürün satış noktasında doğru kitleye ulaşırsınız, online ticaret yapmıyorsanız marka algınızı iyi bir konuma taşıyabilirsiniz. Örnekse Restoran işletmesi veya mağazacılık yapıyorsanız lokasyon bazlı reklamlar ile doğrudan müşteri kitlenize ulaşmanız daha kolay olabilir.

Adwise sizin adınıza sosyal medya reklamlarınızı düzenler ve bunu yaparken en kaliteli hedef kitleye en düşük maliyetlerle elde eder.

Sosyal Medya Reklamlarıyla Yapılabilecekler;

İnternet Sitesine Tıklamalar: İnsanları internet sitenize yönlendirin.
İnternet Sitesi Dönüşümleri: İnternet sitenizdeki dönüşümleri artırın. Bu reklamları oluşturabilmek için öncelikle internet sitenize dönüşüm pikseli eklemeniz gerekir.
Sayfa Gönderisiyle Etkileşim: Gönderilerinizi öne çıkarın.
Sayfa Beğenmeleri: Sayfanızın tanıtımını yapın ve önemsediğiniz daha fazla insanla bağlantı kurmak için Sayfa beğenmeleri alın.
Uygulama Yüklemeleri: Uygulamanızın yüklenmesini sağlayın.
Uygulamayla Etkileşim: Uygulamanızla etkileşimleri artırın.
Teklif Alımları: İnsanların mağazanızda kullanması için teklifler oluşturun.
Yerel Bilinirlik: İşletmenizin yakınındaki kişilere erişin.
Etkinlik Yanıtları: Etkinliğinize katılımı artırın.
Ürün Kataloğu Tanıtımı: Ürün kataloğunuzdaki ürünleri, hedef kitlenize dayalı olarak otomatik şekilde gösterin.
Marka Bilinirliği: Markanıza dikkat etme olasılığı daha yüksek kişilere erişin.
Potansiyel Müşteriler Bulma: İşletmeniz için potansiyel müşteriler toplayın.
Video Görüntülemeleri: Bir videonun daha fazla kişi tarafından görüntülenmesini sağlayacak reklamlar oluşturun.

Sosyal Medya Reklamları ve Sayfa Yönetimi ile ilgili sunduğumuz bilgilerin özet sunumuna bu linkten ulaşabilirsin.  https://www.academia.edu/31426654/Sosyal_Medya_Y%C3%B6netimi_ve_Reklamlar%C4%B1