En İyi Ücretsiz Tasarım Araçları [2022]

Dijitalin gelişmesiyle birlikte hiç kuşkusuz hayatlarımızın tüm yönleri online hale geldi. Ücretsiz bir tasarım aracı kullanmak için tek yapmanız gereken, çevrimiçi olarak sunulan birden fazla ücretsiz tasarım aracını kullanarak güzel tasarımlar oluşturmak ve ardından bunları arzu ettiğiniz amaç doğrultusunda uygulamak; broşürler, el ilanları, online web siteleri, portföyler vb. gibi pazarlama materyali olarak tasarlayabilirsiniz.

Ücretsiz Online Tasarım Araçları

Canva, çok geniş bir perspektifte tasarım yöntemi sunan en popüler grafik tasarım yazılımlarından ve infografik üreticilerinden biridir. Deneyimli ya da deneyimsiz bir grafik tasarımcı olmanız fark etmeksizin Canva herkes için eksiksiz bir çevrimiçi tasarım aracıdır. Oldukça kolay bir şekilde Instagram hikayeleri, Instagram gönderileri, Facebook gönderileri, kartvizitler, broşürler vb. gibi çeşitli şablonlar ve kategoriler üzerinden tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

 

Ayrıca online tasarımlarınızı oluştururken bazı sorunlarla karşılaşırsanız, ekranın sağ alt köşesindeki ‘yardım’ butonuna tıklamanız yeterli. Yaşadığınız probleme dair hızlıca destek almanız mümkün. 

 

Ana Özellikler

 

Sürükle ve bırak düzenleyici :

Tasarım panelinde bir şablon beğendiniz ve tasarımınıza dahil mi etmek istiyorsunuz?  Tek yapmanız gereken, çalışma tuvalinize sürüklemek ve saniyeler içinde tasarımınızın bir parçası haline getirmek. 

 

Animasyon:

Hareketsiz nesnelerinize ve yazı tiplerinize motion vermek istiyorsanız animasyon özelliğini kullanabilirsiniz. Solma, stomp, pop, tektonik, yükselme, takla vb. gibi çeşitli efektleri kullanabilirsiniz.

 

İçerik planlayıcı:

 

Deadline’ları yönetmek hiç bu kadar kolay olamamıştı ^^ İçerik planlayıcı ile tüm tasarımlarınızı tek bir yerden yönetebilir ve planlayabilirsiniz. 

 

Etkiletici görsel hikayeler anlatmak, infografikler, broşürler, raporlar ve sosyal medya gönderileri gibi ilgi çekici içerikler tasarlamak istiyorsanız, Piktochart aradığınız doğru adres olabilir. Disney, Accenture, Birleşmiş Milletler, Booking.com vb. gibi en iyi küresel şirketlerin güvenini kazanmış bir startup olduğunu da belirtmemiz gerek.

 

Gelişmiş özellikleri ve HTML yayınlama yetenekleri ile Piktochart, içerik ağırlıklı materyalleri güzel bir görsel hikayeye dönüştürmenize olanak tanır. Ek olarak, önceden hazırlanmış binlerce şablona ücretsiz erişimi, her seferinde bir tasarıma sıfırdan başlamanızı gerektirmez. Ayrıca video kitaplığı telif problemi olmayan dijital içeriklerle doludur. Ücretsiz olmasına rağmen, bazı ek özelliklerin kilidini aylık oldukça makul fiyatlara açabilirsiniz.

 

Ana Özellikler

 

Anlaşılır raporlar:

Sadece birkaç tıklamayla hazırladığınız  raporlarınızı görsel olarak daha eğlenceli ve yaratıcı bir forma dönüştürebilirsiniz. Ayrıca satış raporları, yıllık raporlar, iş geliştirme raporları gibi çeşitli konularda ücretsiz rapor şablonlarına sahiptir.

 

Öğretici kılavuzlar:

 

Piktochart’ı kullanırken bazı sorunlar mı yaşadınız? Araçları ve özellikleri derinlemesine anlamak için çeşitli ücretsiz eğitimler, kılavuzlar ve kaynaklar aracılığıyla platformu çok daha yakından tanıyabilirsiniz.

PlaceIt, 2012 yılında Envato tarafından kurulan bulut tabanlı bir online tasarım aracı ve logo üreticisidir. Tasarımcıların video, logo, infografik, sosyal medya gönderileri ve hatta maketler gibi bir dizi malzeme tasarlamasına olanak tanır. Placelt’e erişmek için yazılımı indirmeniz gerekmez, web tarayıcınız üzerinden de kullanabilirsiniz.

 

Ek olarak, Placelt, tasarımınıza saniyeler içinde başlamanız için 87.000’den fazla ücretsiz şablon sunar. Tasarımlarınızı ihtiyaçlarınıza göre adapte etmek için şablonlar üzerinde de değişiklik yapabilirsiniz. 

 

Ana Özellikler

Mockup:

PlaceIt, ihtiyaçlarınız doğrultusunda uyarlamanız için 34.900’den fazla mockup sunar. Her mockup birbirinden tamamen farklıdır ve çok fazla çeşitlilik ve çok yönlülük sunar. 

 

Giysi tasarımı:

Kapüşonlular, elbiseler, tozluklar, bereler, sırt çantaları, bez çantalar ve çok daha fazlası için PlaceIt’ın giysi şablonlarını kullanarak giysi tasarımı da yapabilirsiniz.

 

Oyun:

 

PlaceIt, animasyonlu logolar, oyun ürünleri, thumbnail’lar, Twitch şablonları vb. gibi oyunla ilgili içerik tasarlamaya ayrılmış farklı bir panele sahiptir.

 

Özellikle sosyal medya etkileşim oranlarınızı artırmak gibi bir planınız varsa, Pablo sizin için uygun bir seçim olabilir. Herhangi bir teknik bilgi olmaksızın ilgi çekici tasarımlar oluşturmanıza olanak tanır.

 

Kullanıcı dostu arayüzü, kusursuz tasarım oluşturmaya olanak tanır ve basit, hızlı bir şekilde sosyal medyada içerik paylaşımlarına olanak tanır. Pablo’nun içerik kütüphanesinin şablonları ve yüzlerce stok fotoğrafı tasarım yapma arzunuzu başlatıyor olabilir ^^Ana Özellikler

Filtreler:

Pek çok grafik tasarım aracı filtre sunmaz, ancak Pablo görüntü geliştirme araçlarıyla birlikte birçok fotoğraf filtresi sunar. Filtreler, tasarımlarınıza ve resimlerinize yeni bir görünüm kazandıracak ve sosyal medya platformlarıyla kolayca entegre olacaktır.

Metin düzenleme:

Pablo’daki metin düzenleme araçları çok düzgündür ve sadece birkaç tıklamayla resimlerinizi düzenlemenize olanak tanır. Metninizi veya resminizi düzenlemek için araç kutusunda doğru aracı bulmakla zaman kaybetmek zorunda kalmayacaksınız. Metnin üzerine gelerek yazı tipini değiştirebilirsiniz.

 

Özel fırçalar:

 

Tasarımlarınıza benzersiz ve yeni bir görünüm kazandırmak için özel fırçalar da kullanabilirsiniz. Önceden oluşturulmuş şablonlarda düzenlemeler yapmak için özel fırçaları kullanabilirsiniz.

 

Adwise Digital Agency

Profesyonel grafik tasarım hizmetleri için vazgeçilmeziniz Adwise Dijital Agency olursa, daha yaratıcı, daha özgün, daha hızlı tasarımlar sizi bekliyor demektir.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *