GOOGLE ADS NEDİR ?

Eski ismiyle Google Adwords yeni ismiyle Google Ads, Google’ın sunmuş olduğu dijital reklamcılık hizmetidir. Google Ads ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında sayfanın en üstünde, en altında ve sonuç sayfasının sağında arama ağı ve alışveriş reklamları çıkar. Ayrıca Google görüntülü reklam iş birliği yaptığı diğer web sitelerinde yer almaktadır. Google Ads ülkemizde kullanımı en yaygın dijital pazarlama aracıdır. Adwise olarak Google sertifikasyonlarına sahip uzman ekibimiz ile minimum maliyet ile maksimum faydayı sağlamak için çalışıyoruz.

GOOGLE ADS ARAMA AĞI REKLAMLARI

Arama ağı reklamları daha önce hedeflerimize göre belirlediğimiz anahtar kelimeler üzerinden verilir.

Örneğin: “Oto Kurtarıcı” anahtar kelimesi üzerine verdiğimiz reklamlar ile web siteniz Google’da ilk sıralarda görünür. Potansiyeli olduğunu düşündüğümüz kitle ile anında iletişim sağlanır. Adwise işletmeniz için en uygun anahtar kelimeleri belirleyip en düşük tıklama başı maliyet ile dönüşüm sağlar.

NEDENADWİSE

> 7/24 Ulaşılabilir Olması

> Düşük Maliyet Avantajı

> Alanında Uzman Profesyonel Ekip

GÖRÜNTÜLÜ REKLAM AĞLARI

Dünyadaki internet kullanıcılarının %90’nına ulaşan Google görüntülü reklam ağı her ay 1 milyardan fazla kullanıcıya 1 trilyonun üzerinde reklam gösterimi sunar.

Adwise olarak reklamlarınızın Google ile anlaşmalı web sitelerinde ( Hürriyet, Mynet, Habertürk vb.) yayınlayabiliriz.

Kullanıcılar çevrimiçi zamanın %95’ini içerik üreten web sitelerinde geçiriyor. Siz de görüntülü reklam ağını kullanarak talep olmadığı zamanlarda bile çevirimiçi kişilere reklamlarınız göstererek talep yaratabilirsiniz. Görüntülü reklam ağını farkındalık yaratmak, kampanyanızı daha geniş kitlelere ulaştırmak ve dönüşümlerinizi arttırmak için kullanabilirsiniz.

ALIŞVERİŞ REKLAMLARI

Google alışveriş reklamları ile e-ticaret sitenizde ki ürünler google’da yapılan aramalarda veya yeniden pazarlama alanlarında ürün görseli, ürün ismi ve fiyat olarak sergilenir. Bu reklam türünde ki en büyük avantaj Google üzerinde yapılan gösterimlerde ürünleriniz hedef kitleye doğrudan ulaşır.

Ayrıca Google alışveriş reklamlarında hedef kitleniz ürün görseli ve fiyatını gördüğü için gereksiz tıklamalardan büyük ölçüde kaçınmış olacaksınız. Buda demek oluyor ki reklam maliyetiniz ciddi şekilde düşüyor.

Alışveriş reklamlarında ücretlendirme arama ağında olduğu gibi tıklama başı maliyetlerle belirlenen teklifleri geçmeyecek şekilde ayarlanmaktadır. Adwise olarak kullandığımız optimizasyon araçları ile bu tekliflendirmeleri düzenleyip minimum maliyet ile maksimum tıklama elde ediyoruz.

Google alışveriş reklamlarının oluşturulması ve optimize edilmesi arama ağı reklamlarına göre daha karmaşık bir yapıdadır. Uzman sertifikalı ekibimiz ile günlük optimizasyonları araçlarımız ile beraber düzenleyip e-ticaret sitenize daha fazla gelir elde ediyoruz.

YOUTUBE TRUEVIEW REKLAMLARI

Youtube yayın içi reklamları ile Youtube’da hedeflediğimiz videoların öncesinde, arasında veya video sonlarında reklamları gösterebiliriz.

Reklamlarınızı görüntüleyen kullanıcılar isteğe bağlı olarak ilk 5 saniyeden sonra reklamlarınızı atlayabilir veya izlemeye devam edebilir. Video reklamlar özelliğinde, sadece izleyiciler reklamınızı izlemeyi seçtiğinde ödeme gerçekleşir. Böylece işletmenize ilgi duymayan izleyicilere reklam gösterimi yapsanız bile ödeme gerçekleşmez.

NEDENADWİSE

> Marka Bilinirliğini Artırma

> Detaylı Rapor ve Analiz

> Alanında Uzman Profesyonel Ekip

HAKKIMIZDANE DEDİLER ?

Bilgili , tecrübeli ve profesyonel yaklaşıma sahip ekipleri ile, yola çıktığımız e-ticaret projesinde, yakaladığımız başarının kuşkusuz baş mimarlarından oldular. Doğru şirketle çalışmanın bu yolda ne kadar önemli olduğunu ve nasıl bir rahatlık sağladığını gösterdiler.

E-ticaret üzerine yoğunlaşmak isteyen şirketlerin bu konuda destek alacağı bir şirket mutlaka olmalıdır. Ama bu şirket Adwise Dijital Ajans ise destek almakla kalmaz; aynı zamanda şirketinizi ve performansınızı sizin kadar düşünen, satış ortağınız gibi çalışan bir ekiple karşılaşırsınız.

Dijital pazarlama alanında yıllara dayanan tecrübesi ve birikimiyle firmamın gelişmesinde çok etkili oldular. E-ticarette başarıyı yakalamak isteyen herkese tavsiye ederim.