google-ads-logo

Google Ads

Ölçümlenebilir Bir Pazarlama Faaliyeti

Google arama ağı reklamları, kullanıcıların ihtiyaçlarını sorguladığı an kullanıcılara ulaşmamızı sağlar. 

Potansiyel müşterileriniz, Google’da arzu ettiğiniz koşulları sağlayan aramaları yaptıkalrında arzu ettiğiniz reklam mesajını kendisine gösterebilirsiniz. Potansiyel müşteriler yalnızca reklamla tıkladıklarında, sizin belirlediğiniz açık arttırma teklifi doğrultusunda ücretlendirilirsiniz. 

Belirlediğiniz anahtar kelimeleri stratejinize göre kullanarak reklamlarınızın gösterileceği konumları, reklam gösterim saatlerini ve reklam gösterim sıklığını kendiniz tanımlayabilirsiniz. En yakın rakiplerinizin gerçek zamanlı verilerini anlık olarak takip edebilir, rakipleriniz ile reklam gösterimi üzerinden rekabet durumunuzu mukayese edebilirsiniz. 

Google arama ağı reklamlarının en faydalı yanı, tamamen veri odaklı ölçümlenebilir yanı sayesinde performans kırılımlarınızı tüm detaylarıyla izleyebilme imkanı sağlamasıdır. Web sitenize yahut mobil uygulamanıza yapacağımız izleme entegrasyonları sayesinde (Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads Remarketing gibi) yapmış olduğunuz reklam yatırımları karşılığında ne kadar gelir elde ettiğinizi (ROAS) kolaylıkla hesaplayarak aylık ve yıllık büyüme rakamlarınızı görebilirsiniz.

Web sitenize veya mobil uygulamanıza yapılacak kod entegrasyonları ile, yapmış olduğunuz dijital pazarlama yatırımının karşılığında ne kadar para kazandığınızı veya kaç adet müşterinin sizinle iletişime geçtiğini gözlemleme imkânı bulursunuz. Bu sayede yatırımınızın geri dönüşünü (ROI) kolaylıkla hesaplayıp büyüme stratejilerinizi bu rakamları baz alarak revize edebilirsiniz.

Adwise olarak Google arama ağı reklam çözümleri doğrultusunda gelir artırımı (satış) hedefi başta olmak üzere en önemli dijital pazarlama hedeflerini tanımlayarak stratejimizi oluşturuyoruz. Operasyonlarımıza başlamadan önce check-up işlemlerimizi gerçekleştiriyor, veri odaklı bir pazarlama faaliyetinin temellerini atıyoruz. Ardından bir strateji belirleyerek kampanya kurulumlarını gerçekleştiriyor, düzenli raporlamalar ve müşteri toplantıları ile performansı ve müşteri memnuniyetini zirvede tutacak aksiyonlar gerçekleştiriyoruz. 

karakter-7
google-ads-table